Kredyty mieszkaniowe

Kredyty mieszkaniowe przeznaczone są na zakup mieszkań i domów na rynku wtórnym. Kredyt taki uzależniony jest od dochodów kredytobiorcy.

Właśnie dlatego, aby otrzymać pożyczkę na zakup mieszkania trzeba przedstawić w banku zaświadczenie o wysokości dochodów. Na tej podstawie bank wylicza kwotę kredytu. Ogólnie mówiąc po odliczeniu wszystkich kosztów minimalny dochód na członka rodziny musi wznosić 300-600 zł, aby otrzymać kredyt.

Przed wzięciem pożyczki mieszkaniowej wymagany jest również wkład własny, który wynosi zwykle ponad 20% kosztu całego mieszkania. Kredyty mieszkaniowe brane są na kilka lat i w ciągu tych lat spłacane. W wypadku takiej pożyczki raty odsetkowe jak i prowizja liczona jest inaczej niż przy zwykłym kredycie, bowiem niektóre z nich brane są w obcej walucie, której kurs ulega zmianą.

W przypadku kredytów mieszkaniowych ważne jest również zabezpieczenie, którym może być zakupione mieszkanie lub inne zabezpieczenie typu działka budowlana. Przed wzięciem kredytu hipotecznego warto porównać oferty kilku banków, bowiem każdy z nich ma różne stopy oprocentowania takiego kredytu.

Z kolei niektore banki razem z ofertą kredytową oferują nam dodatkowe produkty typu karta do bankomatu, czy lokatę. Inną ważną cechą banku jest jego elastyczność, czyli możliwość spłaty kredytu wcześniej bez naliczania dodatkowych odsetek bądz też czasowe zawieszenie rat spłaty kredytu.

Ważnym punktem na liście jest również czas w jakim dany bank może udzielić nam kredytu. Przecież nikt z nas nie chce, aby procedura kredytowa ciągnęła się długie tygodnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments