Doradztwo kredytowe

Doradztwem kredytowym adresowane jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Inną strategię należy przyjąć w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, a jeszcze inną w stosunku do tych dużych. Firmy zajmujące się doradztwem kredytowym pomagają wybrać czy też mają za zadanie ułatwić wybór tej najkorzystniejszej oferty z dostępnych przez banki. Usługi te obejmują kredyty gotówkowe, hipoteczne oraz konsolidacyjne.

Doradztwo kredytowe ma za zadanie rozpoznać i zrozumieć różnice między aktualnie dostępnymi ofertami banków. Takie oczekiwania wobec firm doradczych mają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Wszystkie kredyty – kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny cechują się innymi warunkami. Najważniejsze jest określenie ich waluty, oprocentowania oraz czasu spłaty całego zadłużenia. Firmy prowadzące usługi doradztwa kredytowego powinny dla swojego klienta obliczyć całkowity koszt kredytu biorąc pod uwagę powyższe parametry oraz tzw. ukryte koszty (prowizje). Ma to bezpośrednie przełożenie na wysokość przyszłej raty kredytu.

Klient indywidualny oraz dana firma zazwyczaj zainteresowani są określoną wysokością kredytu, jednak uzależnione jest to od zdolności kredytowej przyszłego kredytobiorcy. Każdy bank ustala inne kryteria oceny zdolności kredytowej, doradztwo kredytowe ma kierować się oczekiwaniami i potrzebami klienta. Powinno zrobić takie rozeznanie na rynku bankowym, aby klient wiedział gdzie zostanie udzielony mu kredyt w odpowiedniej wysokości przy najniższej racie spłaty. Jest to szczególnie ważne przy zaciąganiu kredytów hipotecznych.

Natomiast jeżeli klient posiada już kilka kredytów, warto aby poznał korzystną ofertę ich przekształcenia w jeden. Pozwala na to kredyt konsolidacyjny, dzięki temu można uzyskać niższą ratę oraz dłuższy okres kredytowania.

Firmy prowadzące doradztwo kredytowe pomogą również dopełnić formalności podczas starań o udzielenie kredytu przez bank. Zazwyczaj najwięcej obowiązków nałożonych jest podczas starania się o kredyt hipotecznych, szczególnie ten z dofinansowaniem. Firmy te pomogą podpisać ostateczną umowę z bankiem.

Należy wybierać doświadczone i rzetelne firmy prowadzące usługi doradztwa kredytowego. Te mające wysoką skuteczność w pozytywnym rozpatrywaniu wniosków o kredyt.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments